Leisti

Vasaris gali būti vadinamas meilės mėnesiu - juk būtent tada švenčiame Valentino arba meilės dieną. Simbolinė diena gali būti ir išskirtinės kelionės priežastis, todėl kelionių ekspertai dalijasi rekomendacijomis, kur nukeliauti su savo išrinktuoju ar išrinktąja, bei romantiškai praleisti meilės dieną.

Meilės miestas Paryžius

Romantiškiausių krypčių sąrašo negalėtume pradėti be meilės miestu vadinamo Paryžiaus. Šis ypatingas miestas nenustoja stebinti savo išskirtinumu nesvarbu, kur būtumėte – pačiame miesto centre ar siauroje, niekam nežinomoje gatvelėje.

Paties Paryžiaus išsamiai pristatinėti nereikia, kaip ir šiame mieste esančių bei įsimylėjėliams skirtų atrakcijų. Lankydamiesi šiame mieste tiesiog privalote aplankyti Eifelio bokštą, kurio viršutiniame lygyje įrengtas šampano baras. Čia taip pat rasite ir restoraną, kuriame galite surengti ir romantišką vakarienės pasimatymą.

Ieškantys išskirtinumo kviečiami pasiplaukioti Senos upe ir užsisakyti vieną iš rengiamų kruizų kartu su trijų patiekalų vakariene. Tuo tarpu meno mylėtojai kviečiami praleisti vakarą Luvro muziejuje arba menininkų meka vadinamame Monmarte.

Atrodo, kad romantikos pripildytas kiekvienas Paryžiaus kampelis, svarbu suspėti viską aplankyti ar įgyvendinti visus planus. Vis dėlto besirenkančius kelionę į Paryžių reikėtų perspėti – grįžę į namus būsite įsimylėję ne tik savo antrąją pusę, bet ir Prancūzijos sostinę.

Viena – ieškantiems romantikos

Austrijos sostinė dažnai vadinama vienu iš Europos kultūros perlų, tačiau ją aplankyti verta ne tik tiems, kurie nori pasimėgauti menu ar muzika. Šį miestą romantiškai kelionei turėtų apsvarstyti kiekvienas.

Kelionę Vienoje pradėkite nuo apsilankymo apžvalgos rate. Tai vienas iš kultūrinių ir architektūrinių objektų, kuriuos privalote įtraukti į savo maršrutą. Daugiau nei 60 m. skersmens velnio ratas leis pažvelgti į Vieną iš paukščio skrydžio ir pasigerėti miesto stogų vaizdiniais.

Besisupant Vienos apžvalgos ratu jūsų dėmesį turėtų patraukti Dunojaus bokštas, į kurį patariama pasikelti leidžiantis saulei, kai miestas nusidažo besileidžiančios saulės raudoniu. Tuomet miesto panorama įspūdingiausia. O jeigu aukščio šiek tiek prisibijote, pasimėgauti vakarėjančia Viena galite besivažinėdami karieta.

Lankantis Austrijos sostinėje įsimylėjėliams taip pat siūlome aplankyti Belvederio rūmus, kuriuose yra garsusis Gustavo Klimto paveikslas „Bučinys (įsimylėjėliai)“. Paveikslas primena mozaiką, o jame vaizduojama pora, esanti ant prarajos krašto. Įsimylėjėliai glaudžiai susikibę rankomis ir bučiuojasi gėlių pievoje. Gal paveikslas įkvėps jus kitam pasimatymui?

Plaukiantis meilės rojus

Vykstantys į Italiją pirmiausia planuoja kelionę į Romą, tačiau šįkart rekomenduojame apsilankyti Venecijoje. Tenka pripažinti, kad miestas ant vandens pralenkia sostinę, kai kalbame apie romantiškas keliones. Lėtas pasiplaukiojimas gondola pro nuostabius baroko ir renesanso stiliaus pastatus puikiai tiks meilės dienos paminėjimui.

Didysis kanalas Venecijoje tęsiasi apie 4 kilometrus ir ilgą laiką tarnavo kaip svarbiausias vandens kelias. Šis kanalas – tarsi pagrindinė miesto gatvė, kuris jungia Šv. Morkaus aikštę, RIalto tiltą ir Venecijos geležinkelio stotį. Todėl jūsų pasiplaukiojimas ne tik bus romantiškas, bet ir leis pažinti miestą.

Jeigu pasiplaukiojimui gondola pasirinksite ne Didįjį, bet Rūmų kanalą, greičiausiai praplauksite pro vadinamąjį Atodūsių tiltą. Skirtinguose šaltiniuose rasite įvairias legendas apie šio tilto pavadinimą, tačiau Venecijos gyventojai sako, kad bučinys po tiltu suteiks poroms amžiną meilę ir laimę.

Ką būtina žinoti prieš romantiškas atostogas?

Keliones ir tiesioginius skrydžius į romantiškiausius Europos miestus iš Lietuvos oro uostų siūlo įvairios oro bendrovės.

Rekomenduojama apie kelionės sąlygas pasidomėti prieš pat skrydį. Detalesnę informaciją apie vykimą ir grįžimą iš jos galite sužinoti specialiame polapyje.

Apie Lietuvos oro uostus

Lietuvos oro uostų tinklui priklauso trys oro vartai Vilniuje, Kaune ir Palangoje. 2021 metais Lietuvos oro uostuose buvo aptarnauti beveik 2,5 mln. keleivių, daugiau nei 34 tūkst. skrydžių ir pergabenta daugiau nei 20 tūkst. tonų krovinių.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022 02 04

Susijusios naujienos

Laukia pokyčiai Vilniaus oro uosto eismo schemoje: nuo 2024 metų pradžios pradedama parkavimo ir eismo schemos rekonstrukcija
Plačiau
Lietuvos oro uostuose startuos saulės elektrinių parkų plėtra: skelbiamas projektavimo paslaugų viešasis pirkimas
Plačiau
Lietuvos oro uostai modernizuoja savo automobilių parką – persės į elektromobilius
Plačiau
Naujovė Vilniaus oro uoste: užsisakyti norimą patiekalą galima dar namie, o atsiimti prieš pat skrydį oro uoste
Plačiau
Atgal