Leisti

Meno išsiilgusius tapytojas Ramūnas Dagys nuo kovo 27–osios vakaro kvies į parodą „Miražas“, kuri bus surengta neįprastoje menininkams erdvėje - daugiaaukštėje stovėjimo aikštelėje Vilniaus oro uoste. Pasinerti į dailininko meno kūrinius bus galima neišlipus iš automobilio.

 

Visą mėnesį (iki balandžio 27-osios) R.Dagio tapybos darbus bus galima išvysti „Unipark“ P4 ilgalaikės stovėjimo aikštelės 6-ajame aukšte. Menininko paveikslai iš jo dirbtuvių buvo perkelti ir pritaikyti ypatingai ekspozicijos vietai: išdidinti taip, kad būtų patogu juos apžiūrėti net sėdint automobilyje.

 

Vizualinę meno patirtį papildys ir garsas: lankytojai turės galimybę klausytis pasirinkto muzikinio garso takelio arba įrašyto pokalbio su darbų autoriumi R.Dagiu. Erdvėje taip pat bus sukurta šviesų kompozicija, leisianti parodos lankytojui pasijausti lyg būtų atsidūręs parodų salėje.

 

Tokioje neįprastoje erdvėje menininkas R.Dagys lydės lankytojus per miražus savo kūriniuose. Tarp realistinio meno ir abstrakcijos balansuojantis autorius darbuose ekspresyviais potėpiais įamžina gamtą.

 

R.Dagys nesiekia atkurti gamtovaizdį, jam svarbiausia vidinė būsena, kai teptukas jo rankoje perteikia ryšį su gamta, momentines nuotaikas, emocijas, išgyvenimus, pojūčius – tai miražas, kurį autorius įprasmina savo tapybos kūriniuose.

 

Menininko R.Dagio kūrybinis kelias tęsiasi jau 35 metus. Jis tapo, lipdo, yra neabejingas medžiui, akmeniui, metalui. Aktyviai dalyvauja pleneruose, parodose. Nuo 2009 metų yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys.

 

„Karantinas pristabdė visas parodas galerijose ir parodų salėse. Tad ėmėm ieškoti, kur dar būtų galima eksponuoti darbus, kad žmonės galėtų juos išvysti ir saugiai pasinerti į meno patirtį, — pasakojo parodą kuruojanti tapytojo dukra Kornelija Dagytė. — Pagalvojome, kad  ilgalaikė daugiaaukštė stovėjimo aikštelė kaip netradicinė vieta tiesiog idealiai tinka šių laikų sąlygoms.“

 

Bilietu į parodą taps 2,5 euro mokestis už automobilio stovėjimą įvažiuojant į „Unipark“ aikštelę prie sostinės oro uosto. Paroda atidaroma kovo 27 d. 19 val. Ji veiks iki balandžio 27 d. Planuojama, kad vėliau paroda bus perkelta į vieną iš sostinės Santariškių rajone esančių „Unipark“ stovėjimo aikštelių.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021 03 25

Susijusios naujienos

„Austrian Airlines“ pradės skrydžius iš Vilniaus į Vieną
Plačiau
Šią savaitę Vilniaus oro uoste startuoja nauja oro bendrovė: „Swiss“ skraidins iš Vilniaus į Ciurichą
Plačiau
Pristatytas Vilniaus oro uosto viešbučio pastato modernizavimo projektas: ant viešbučio stogo atsiras lėktuvų stebėjimo aikštelė
Plačiau
„Wizz Air“ atnaujina skrydžius iš Vilniaus į Jerevaną Armėnijoje
Plačiau
Atgal