Leisti

Rugpjūčio 26 dieną VĮ „Oro navigacija" laikinasis generalinis direktorius Marius Beliūnas ir Lietuvos oro uostų Saugos ir saugumo departamento direktorius Vidas Kšanas pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria įtvirtintas operatyvus bendradarbiavimas saugos valdymo srityje. Dvi strategiškai svarbios visai aviacijai valstybės įmonės, besiremdamos geriausia tarptautine praktika,  atnaujino bendradarbiavimo principus. Tai leis aviacijos saugos įvykių tyrimus atlikti ženkliai sklandžiau ir operatyviau. Sutartimi įmonės sutarė ir dėl nuolatinių prevencinių saugos valdymo susitikimų ir periodiško keitimosi gerąja praktika.

„Mūsų įmonės misija ir pagrindinis tikslas – užtikrinti skrydžių saugą. Tiek VĮ „Oro navigacija", tiek Lietuvos oro uostai daug dėmesio skiria saugos politikai ir procedūroms, įskaitant saugos rizikos vertinimą, taip pat pranešimus apie saugos įvykius bei jų tyrimą. Neabejoju, kad galimybė keistis gerąja patirtimi bei stiprinti bendradarbiavimą suteiks nemažai abipusės naudos ir leis pagreitinti ir pagerinti procesus, sutaupant abiejų įmonių finansinius ir žmogiškuosius išteklius, skiriamus spręsti bendrus klausimus“,- teigia VĮ „Oro navigacija" laikinasis generalinis direktorius Marius Beliūnas.

Anot Lietuvos oro uostų Saugos ir saugumo departamento direktoriaus V.Kšano, ši sutartis į kitą lygį perkelia ilgametį įdirbį, kuris tarp dviejų organizacijų vyko ir anksčiau.

„Tikime, kad ši bendradarbiavimo sutartis dar labiau padės mums operatyviai keistis reikšminga informacija, kuri susijusi su skrydžių sauga aerodromų teritorijoje. Mūsų siekis, kad informacijos dalybos vyktų kuo sklandžiau ir operatyviau, nes tai reiškia, kad galime ne tik išsamiai tirti įvykius oro uostuose, bet ir imtis prevencinių žingsnių ateičiai“, - teigia V.Kšanas.

Lietuvos oro uostai ir „Oro navigacija“ glaudžiai bendradarbiauja ir kitais klausimais. 2019 metais Lietuvos oro uostai pranešė apie kartu su VĮ „Oro navigacija“ pasirašytą išsamų ilgalaikį kompleksinių triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo planą, kurio paskirtis yra siekti efektyviausio rezultato derinant skirtingas organizacijų turimas priemones.

Apie Lietuvos oro uostus

Lietuvos oro uostų tinklui priklauso trys oro vartai Vilniuje, Kaune ir Palangoje. Per 2019 m. jie aptarnavo 6,5 mln. keleivių ir 62 tūkst. skrydžių.

Apie VĮ „Oro navigacija“

VĮ „Oro navigacija“ yra sertifikuota Europos oro navigacijos paslaugų teikėja, kuri teikia oro eismo valdymo, ryšių, navigacijos ir stebėjimo bei oro navigacijos informacijos paslaugas visoje Lietuvos Respublikos oro erdvėje, taip pat virš teritorinių vandenų bei Baltijos jūros oro erdvės, kuri įeina į Vilniaus skrydžių informacijos regioną. Įmonė taip pat užtikrina nuolatinę Aeronautikos gelbėjimo koordinacinio centro veiklą, paieškų ir gelbėjimo darbų, įvykus orlaivio avarijai, organizavimą ir koordinavimą.
 

Paskutinė atnaujinimo data: 2020 08 26

Susijusios naujienos

Laukia pokyčiai Vilniaus oro uosto eismo schemoje: nuo 2024 metų pradžios pradedama parkavimo ir eismo schemos rekonstrukcija
Plačiau
Lietuvos oro uostuose startuos saulės elektrinių parkų plėtra: skelbiamas projektavimo paslaugų viešasis pirkimas
Plačiau
Lietuvos oro uostai modernizuoja savo automobilių parką – persės į elektromobilius
Plačiau
Naujovė Vilniaus oro uoste: užsisakyti norimą patiekalą galima dar namie, o atsiimti prieš pat skrydį oro uoste
Plačiau
Atgal