Leisti

Lietuvos oro uostai praneša, kad visiems, mėgstantiems stebėti ar fotografuoti lėktuvus, tokia galimybė išliks ir per didžiausią bei svarbiausią renginį Lietuvos istorijoje – NATO viršūnių susitikimą. Atvykstančių ir išvykstančių delegacijų lėktuvų nusileidimą ir pakilimą Vilniaus oro uoste bus galima stebėti iš tam specialiai pritaikytos lėktuvų stebėjimo aikštelės. Kitose Vilniaus oro uosto vietose (greta oro uosto teritorijos) to atlikti nebus galima.

Aikštelė prieš kelerius metus buvo įrengta šalia Salininkų sodų, kur aviacijos entuziastai gali patogiai ir saugiai stebėti lėktuvų nusileidimą, pakilimą, manevravimą. Šis aviacijos mėgėjų užsiėmimas visame pasaulyje yra vadinamas anglišku terminu „planespotting“. Lietuvos oro uostų ir kitų atsakingų už saugumą institucijų sprendimu, ši aikštelė bus atvira ir liepos 11-12 dienomis, kai Vilniuje leisis užsienio delegacijų lėktuvai. Į iškart už Vilniaus oro uosto tvoros esančią aikštelę galės patekti visi norintys, tačiau atvykstančiųjų prašoma laikytis tvarkos ir likti tik pačios aikštelės teritorijoje.

Lietuvos oro uostų atstovų teigimu, šiuo metu vykdomi paskutinieji pasiruošimo priimti delegacijas ir jų orlaivius darbai, derinami konkretūs atvykimo laikai tiek Vilniaus, tiek Kauno oro uostuose.

Pažymėtina, jog NATO viršūnių susitikimo metu lėktuvų stebėjimo aikštelę bus lengviausia pasiekti viešuoju transportu. Pasirinkus šį kelionės būdą, reikės įlipti į 4-uoju numeriu pažymėta autobusą, kuris važiuoja maršrutu Stotis-Rodūnios kelias-Kirtimai.

Lietuvos oro uostai atkreipia dėmesį, kad lėktuvų stebėjimo aikštelės prieigos yra įtrauktos į bendrą oro uosto apsaugos sistemą, dėl pačių lankytojų saugumo teritorija yra nuolat stebima kameromis, o tvarką aplink prižiūri reguliariai patruliuojantys saugos pareigūnai. Tiek prieš, tiek per NATO viršūnių susitikimo renginį lėktuvus stebintys vilniečiai ir miesto svečiai neturėtų nustebti matydami patruliuojančius taip pat ir kariškius bei įvairių saugumo tarnybų pareigūnus tiek oro uosto teritorijoje, tiek greta jos esančiose zonose.

Visiems, norintiems stebėti NATO delegacijų lėktuvus Kauno oro uoste, Lietuvos oro uostai rekomenduoja sekti informaciją.

NATO renginio metu – papildomi ribojimai ir saugumo priemonės

Primenama, kad NATO viršūnių susitikimo daugelyje sostinės vietų bus vykdomos papildomos patikros ir galios kitos saugumo priemonės, įvairūs ribojimai. Tuo pačiu primenama, kad siekiant įgyvendinti numatytas saugumo priemones, patikros ir ribojimai Vilniaus oro uosto ir aplinkinėse teritorijose prasidės likus kelioms dienoms iki pagrindinio renginio.

Keleiviai, kurie turi bilietus skrydžiui minėtomis dienomis (vyksiantiems iki oro erdvės uždarymo komerciniams skrydžiams) – galės patekti tiek į oro uosto terminalus, tiek į automobilių stovėjimo aikštelės - atvykstant automobiliu Dariaus ir Girėno, vėliau F.Vaitkaus gatve, tačiau pabrėžiama, kad eismas kai kuriais laikotarpiais gali būti apsunkintas dėl papildomų saugumo priemonių.

NATO viršūnių susitikimas Lietuvoje rengiamas pirmą kartą. Tai bus didžiausias renginys Lietuvos istorijoje, kuriame tikimasi 40–50 užsienio valstybių delegacijų (iki 3 000 svečių) bei maždaug 2 000 nevyriausybinių organizacijų ir tarptautinės žiniasklaidos atstovų.

Daugiau informacijos, iš kur ir kaip bus galima stebėti delegacijų atvykimą į Vilniaus oro uostą, rasite čia.

Paskutinė atnaujinimo data: 2023 06 07

Susijusios naujienos

Laukia pokyčiai Vilniaus oro uosto eismo schemoje: nuo 2024 metų pradžios pradedama parkavimo ir eismo schemos rekonstrukcija
Plačiau
Lietuvos oro uostuose startuos saulės elektrinių parkų plėtra: skelbiamas projektavimo paslaugų viešasis pirkimas
Plačiau
Lietuvos oro uostai modernizuoja savo automobilių parką – persės į elektromobilius
Plačiau
Naujovė Vilniaus oro uoste: užsisakyti norimą patiekalą galima dar namie, o atsiimti prieš pat skrydį oro uoste
Plačiau
Atgal