Leisti

Latvijos oro bendrovė „airBaltic“ nuo šios savaitės pradėjo vykdyti tiesioginius skrydžius tarp Vilniaus ir Dubajaus (JAE) bei tarp Vilniaus ir Tenerifės (Ispanija). Lėktuvai šiomis kryptimis iš Vilniaus oro uosto kils du kartus per savaitę. Jau netrukus žiemos tvarkaraštį papildys ir dar dvi bendrovės „airBaltic“ siūlomos kryptys – nuo gruodžio 2 d. keliautojai iš Vilniaus oro uosto pasieks Gran Kanariją (Ispanija), o nuo gruodžio 30 d. Turiną (Italija).

Dubajus yra svarbus Artimųjų Rytų laivybos uostas ir pasaulinis verslo centras, kuriame aktyviai veikia ir plečiasi didieji pasaulio aviacijos paslaugų teikėjai, taip pat čia gyvena nemaža lietuvių bendruomenė. Dubajus daugiausiai turistų sulaukia lapkričio-kovo mėnesiais, nes tuo metu yra palankiausios oro sąlygos turizmui. Žmones į Dubajų traukia architektūros objektai, pramogų, prekybos centrai, paplūdimiai ir muziejai.

 „Tai yra pirmas kartas šalies istorijoje, kuomet tiesioginiais reguliariais skrydžiais mūsų sostinė bus sujungta su Jungtiniais Arabų Emyratais. Šie skrydžiai gerins Lietuvos pasiekiamumą, investicinę aplinką bei sąlygas plėtoti ekonominius ryšius su Azijos šalimis. Dubajus – strategiškai svarbus oro uostas, per jį jungiamaisiais skrydžiais galima pasiketi daugumą Azijos šalių, taigi tai ženkliai pagerins Lietuvos pasiekiamumą“, – teigia Lietuvos oro uostų maršrutų plėtros vadovas Tomas Zitikis.

Nuo spalio 31 d. Latvijos oro linijų bendrovė du kartus per savaitę pradės siūlyti ir tiesioginius skrydžius į Ispanijos salą Tenerifę. Šaltuoju metų laiku tai yra vienas populiariausių kurortų tarp lietuvių, tačiau iki šiol tiesioginius skrydžius siūlė tik užsakomųjų skrydžių bendrovės.

Spalio mėnesio pabaigoje prasidėjęs žiemos skrydžių sezonas atneš ir daugiau pokyčių į Lietuvos oro uostus: į tvarkaraščius sugrįš keleivių pamėgtos šaltojo sezono kryptys ir atsiras visiškai naujų, o kai kurie skrydžiai laikinai pasitrauks iki pavasario-vasaros. Lietuvos oro uostų duomenimis, šią žiemą iš Vilniaus oro uosto reguliariais skrydžiais bus galima pasiekti 36, iš Kauno – 16, o Palangos – 4 Europos miestus.

Paskutinė atnaujinimo data: 2023 11 03

Susijusios naujienos

Laukia pokyčiai Vilniaus oro uosto eismo schemoje: nuo 2024 metų pradžios pradedama parkavimo ir eismo schemos rekonstrukcija
Plačiau
Lietuvos oro uostuose startuos saulės elektrinių parkų plėtra: skelbiamas projektavimo paslaugų viešasis pirkimas
Plačiau
Lietuvos oro uostai modernizuoja savo automobilių parką – persės į elektromobilius
Plačiau
Naujovė Vilniaus oro uoste: užsisakyti norimą patiekalą galima dar namie, o atsiimti prieš pat skrydį oro uoste
Plačiau
Atgal