Leisti

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras atkreipia keliautojų dėmesį, kad Lietuvoje vykdant sustiprintos keleivių kontrolės patikrinimus oro ir jūrų uostuose reikalaujama pateikti neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą patvirtinantį dokumentą. 

Pagal naujausius reikalavimus, neigiamą tyrimo rezultatą privalo turėti visi asmenys, į Lietuvą atvykstantys tarptautinio susisiekimo maršrutais, reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais visų rūšių transportu. Tyrimas turi būti atliktas ne anksčiau nei 72 val. laikotarpiu prieš atvykstant į Lietuvą.

NVSC atkreipia dėmesį, kad serologinis antikūnų tyrimų rezultatas atvykstant į Lietuvą nepripažįstamas. Keliautojai turi pateikti dokumentą, įrodantį, kad buvo atliktas SARS-CoV-2 PGR tyrimas ar antigeno testas, kuris yra neigiamas.

Asmenys, keliaujantys kitais būdais (pavyzdžiui, savo transportu), tyrimą galės atlikti ir Lietuvoje, užsiregistravę karštąja linija per 24 val. nuo atvykimo.

Kelionei į Lietuvą raginame ruoštis atsakingai  

Asmenims, kurie patikros metu nepateikia neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą įrodančio dokumento arba jis atliktas anksčiau nei 72 val. prieš atvykstant į Lietuvą, gali būti pradėtas administracinio nusižengimo tyrimas. Primename, kad atsakomybė už teisės aktų reikalavimų nesilaikymą karantino metu yra numatyta Administracinių nusižengimų kodekse, kurio 45 straipsnio 4 dalyje teigiama, kad karantino režimo reikalavimų pažeidimas užtraukia baudą asmenims nuo 500 iki 1500 eurų. Covid 19 tyrimui asmenys registruojami oro ar jūrų uoste, o pageidaujantys jį atlikti savo lėšomis, galės tai padaryti įrengtame ėminių paėmimo punkte. Šiuo metu toks punktas yra įrengtas tik Vilniaus oro uoste.

NVSC ragina keliautojus atsakingai vertinti Lietuvoje taikomus reikalavimus ir pasirūpinti tyrimu prieš kelionę. Tai ne tik paspartins ir palengvins patikros, atliekamos oro uostuose ir jūrų uoste, procesą, bet ir užkirs kelią galimam pavojingų viruso mutacijų įvežimui ir išplitimui Lietuvoje. Toks ir yra pagrindinis šių sugriežtintų reikalavimų tikslas.

Primename, kad Lietuvos oro ir jūrų uostuose vykdomos sustiprintos keleivių kontrolės metu keliautojų taip pat prašoma pateikti QR kodą, patvirtinantį, kad jie užpildė keleivio anketą, patikrinama, ar pateikti tikslūs duomenys. Be to, visi atvykę į Lietuvą turi izoliuotis 10 dienų nuo atvykimo.  

Išimtys dėl neigiamo COVID-19 tyrimo rezultato taikomos šiems asmenims:

  • ekipažų ir įgulų nariams, kurie vykdo keleivių vežimus tarptautinio susisiekimo maršrutais visų rūšių transporto priemonėmis;
  • tranzitu per Lietuvą vykstantiems asmenims;
  • asmenims, persirgusiems COVID-19, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 90 dienų iki grįžimo ar atvykimo į Lietuvą;
  • asmenims, kurie yra pasiskiepiję vakcina, registruota Europos Sąjungos vaistinių preparatų registre pagal skiepijimo schemą;
  • asmenims iki 16 metų.

Daugiau informacijos apie reikalavimus atvykstantiems į Lietuvą – NVSC interneto svetainėje.

 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021 03 10

Susijusios naujienos

Laukia pokyčiai Vilniaus oro uosto eismo schemoje: nuo 2024 metų pradžios pradedama parkavimo ir eismo schemos rekonstrukcija
Plačiau
Lietuvos oro uostuose startuos saulės elektrinių parkų plėtra: skelbiamas projektavimo paslaugų viešasis pirkimas
Plačiau
Lietuvos oro uostai modernizuoja savo automobilių parką – persės į elektromobilius
Plačiau
Naujovė Vilniaus oro uoste: užsisakyti norimą patiekalą galima dar namie, o atsiimti prieš pat skrydį oro uoste
Plačiau
Atgal