LTOU darnumo strategija suformuota trimis strateginėmis darnumo kryptimis - aplinkosaugos, socialinės bei ekonomikos, kurias sudaro keturiolika tarpusavyje glaudžiai susijusių darnumo aspektų, kurie padeda įmonei darniai siekti savo veiklos strateginių tikslų ir našumo rodiklių.
LTOU darnumo strategijos pagrindas – Lietuvos oro uostų veiklos strategija 2030 bei JTO Darnaus vystymosi darbotvarkės iki 2030 m. standartai, kuriuose numatyti patys bendriausi darnaus vystymosi tikslai.
Žemiau pateiktame Reikšmingumo žemėlapyje nurodoma, kaip numatyta darnumo strategija bei jos tikslai siejasi su LTOU veiklos strategijoje 2030 numatytais strateginiais rodikliais.
[[#ex]]
Reikšmingumo žemėlapis (angl., materiality assessment, materiality matrix) – tai vizualus įrankis, padedantis įmonėms apsibrėžti savo galimybes, sumažinti rizikas, pagerinti suinteresuotų šalių įtraukimą ir užtikrinti darnumo integravimą į verslo strategiją. LTOU reikšmingumo žemėlapis sudarytas, remiantis Pasaulinės atskaitingumo iniciatyvos (angl. Global Reporting Intiative) ir JTO Darnaus vystymosi tikslų standartais.
Darnumo aspektai prioretizuojami pagal LTOU poveikį konkrečioje srityje, suinteresuotų šalių lūkesčius, srities įtaką LTOU veiklai, jau pasiektą įdirbį tam tikroje srityje, vertinant galimybes, kiek srityje galima nuveikti daugiau, nei įpareigoja teisiniai reikalavimai. Kiekvienas aspektas buvo prioretizuojamas skalėje, kurioje 1 reiškia vidutinį reikšmingumą, o 10 – labai aukštą reikšmingumą.
Svarbu pabrėžti, kad visos darnumo kryptys reikšmingumo žemėlapyje yra svarbios, o vidutinio reikšmingumo suteikimas nereiškia, kad LTOU nedės pastangų šios kategorijos kryptims išpildyti.
Labai aukštas reikšmingumas:
Aukštas reikšmingumas:
Vidutinis reikšmingumas:
[[#ex]]